A miskolci hangoskönyvtárban

Csak egyesületi tagoknak kölcsönözhetnek

 

A Vakok és Gyengénlátók Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei egyesületének székházában működik a városi Szabó Lőrinc Könyvtár fiókkönyvtáraként a hangszalagos tároláson alapuló hangos-könyvtár, sokak örömére.

Ennek vezetője Tóthné Kovács Margit. 

Hangoskönyvtárunkban közel hatszáz szépirodalmi mű található meg több ezer kazettán. Hetenként három alkalommal, kedden, szerdán, csütörtökön, 9 és 13 óra között, van lehetőség a kölcsönzésre. A kikölcsönzés ideje három hét, de ha valaki kéri, meghosszabbíthatjuk ezt az időtartamot. Természetesen ezeket a kazettákat csak az egyesületi tagok kölcsönözhetik. Az irodalmi műveket színészek olvassák rá a kazettára, amely növeli a művészi hatást.

– Egy-egy mű hány darab kazettára fér el?

– Ez nagyon változó. A Jókai regények általában 5-20 kazettán vannak.

– Melyik mű foglalja el a legtöbb hangkazettát?

– „Az eltűnt idő nyomában” című könyv tartalma 87 kazettán van rajta, illetve annyin fért el.

– Ön mióta kezeli a hangos-könyvárat?

– Három esztendeje, napi négyórás munkaidőben. Nagyon szeretek itt dolgozni az egyesületi tagok körében. Ez itt egy nagy család.

– Ebből arra következtetek, hogy ön itt nem csak könyvtáros.

– Valóban, a könyvtári munka ellátása mellett egy bizonyos lelki segítségnyújtásban is részt veszek, hiszen van, akivel egy-két órán át is beszélgetek.

 

Kerékgyártó Mihály