Vissza a tartalomjegyzékhez


APRÓPÉNZ

Postabank: új hitel-konstrukció

A Postabank augusztusban új típusú személyi hitelkonstrukcióval lép a piacra. Pontozásos rendszer minősíti majd a hitelt igénylő ügyfeleket, és 200 ezer forintig nem kell külön fedezet vagy kezes a hitel felvételéhez. A célja az, hogy az ügyfelek már három munkanapon belül rendelkezhessenek a hitelösszeg felett. (MTI)


Kevés az autó

A magyar háztartások 54 százalékának nincsen autója, miközben száz közül hat háztartásban két autót is tartanak, sőt minden századikban hármat is - adta közre a GfK Hungária Piackutató Intézet. A magyar autótulajdonosok körében életkor szerint a 30-49 évesekre jut az autók fele. Iskolai végzettség szerint az érettségizettek és diplomások között jóval nagyobb az autótulajdonosok aránya, mint a szakmunkások esetében, vagy a nyolc általánossal rendelkezőknél. Foglalkozás alapján az átlagosnál több autó található a vezető állásúak és a vállalkozók háztartásában. Az anyagi helyzetet tekintve a háztartás havi nettó 70 ezer forintos bevétele az a határ, amely alatt az átlagosnál kevesebb, fölötte pedig több az autótulajdonosok aránya. A háztartások tagjainak számát tekintve kiemelkednek a három- és négytagú családok, mert rájuk jut az összes autó kétharmada. Regionálisan nincsenek nagy eltérések az autós háztartások között. (MTI)


Izrael: több a munkanélküli

Izraelben májusban 8,8 százalékra nőtt a munkanélküliek aránya az aktív lakossághoz képest, ami hatéves rekord. Az év eleje óta folyamatosan nő a munkanélküliség, miután tavaly a második félévben kissé csökkent. Jelenleg 203 ezer ember keres munkát Izraelben. Helyi elemzők szerint az arány még rosszabbodni fog a következő hónapokban, jóllehet kormányzati nyilatkozatok szerint már újrakezdődött a gazdasági föllendülés. (MTI)


Eladó a Vico-birodalom

Megválik a Fenyő-örökségtől a tulajdonost képviselő Setara Alapítvány. A tenderre a Vico lapcsoportjának és ingatlanjainak megvásárlására kiírt tenderre olyan, elsősorban nemzetközi kiadótársaságokat hívtak meg, amelyek a médiában tapasztalatokkal rendelkeznek. A közel 10 milliárdos vagyont képviselő 14 Vico-lapra és a két ingatlanra egyben kérnek ajánlatot, de elképzelhető az is, hogy a lapokat külön értékesítik. A lapcsoport - a Népszava, a Nők Lapja, a Vasárnapi Hírek, a Családi Lap, az Otthon, az Átrium, a Tina, a Színes RTV, az RTV Műsormagazin, a Bravo, a Bravo Girl, a Bravo Sport, a Buci Maci és a Prestige - többségében nyereséges. (MTI)