Vissza a tartalomjegyzékhez

HETEK-ÖSSZEÁLLÍTÁS
Keegan újra Budapesten

Az Angol Labdarúgó Szövetség (FA) szerdán a válogatott következő négy mérkőzésére Kevin Keegant nevezte ki szövetségi kapitánnyá.

Az FA egyik szóvivője elmondta, hogy a szövetség keresi azt az edzőt, aki végleges megoldást jelenthet a háromoroszlánosok szövetségi kapitányi posztján. Keegan nem vállalta el a hosszabb távra szóló felkérést, mivel még szerződés köti a második vonalbeli Fulham csapatához. „Megértjük, hogy Keegan nem szeretné felbontani a Fulhammel kötött szerződését, ezért az FA már elkezdte keresni azt a szakembert, aki nem másodállásban végzi majd a munkát és hosszú távon irányítja a válogatottat” - nyilatkozta David Davies, az FA egyik vezetője.
Kevin Keegan, az ideiglenesen kinevezett kapitány három Európa-bajnoki selejtezőn és az április 28-i, magyar válogatott elleni barátságos mérkőzésen ül majd az angol válogatott kispadján. (Keegan emlékezhet Budapestre, mivel ő volt annak a Newcastle-nak az edzője is, amit az Üllői úton legyőzött az akkor még Varga Zoltán által irányított Ferencváros.)
Mialatt az angol sajtó Keegan kinevezésével volt elfoglalva, lebonyolításra került a Manchester United - Arsenal bajnoki mérkőzés, amely Cole, illetve Anelka találatával 1:1-es döntetlennel ért véget, attól függetlenül, hogy a játék nagy része az Arsenal térfelén zajlott. A hazaiak csatára, Dwight Yorke még tizenegyest is hibázott, illetve nyolc méterről - amikor már csak az egyébként fantasztikus formában védő Seamannel állt szemben - a kapu mellé tüzelt. A mérkőzés után Arsene Wenger, a vendégek francia trénere középpályását és honfitársát, Patrick Vieira-át éltette: „Mindent úgy tett, ahogy egy jó középpályásnak kell csinálnia: jól csúszott be, remekül passzolt és kiválóan szerelt. Egyre jobban fejlődik” - áradozott Wenger, aki a kezdőként bemutatkozó 22 éves nigériai csatár Nkwankwo Kanu teljesítményével is elégedett volt: „Milyen nagyszerűen sikerült a bemutatkozása! Remek igazolásnak ígérkezik.”
A Manchester továbbra is listavezető maradt, ugyanis a második Chelsea hazai környezetben azonos eredményt ért el a Blackburn Rovers ellen. Az Arsenal a harmadik.
A Manchester Uniteddel kapcsolatos hír, hogy a héten a klub szurkolói a 32 éves francia Eric Cantonát választották meg a MU történetének legjobb játékosává. Cantona George Bestet és Ryan Giggs-t előzte meg.