Csavarogtunk egy tucat mihasznával,
éjjel-nappal alamizsnát remélve az úton,
a nap tüzelt, verejtékünk az olajfák
és a szagos orchideák illatával vegyült.
Az Ő keze már elfeledte a zsalut,
de lába a szandálban megkérgesedett.
Amikor az árnyak aludni mentek,
Ő nem, szólongatta a köveket
és a csillagokat.
Asszonya nem volt, szerette a gyerekeket,
és a Faterjáról mesélt nekik.
Egyesek azt mondták: jó fej volt,
mások, hogy talán lökött.
Ő mindig így látta Tomit.
Úgy vélted, te voltál a legeszesebb,
te hitted ezt, nem én.
Érints meg, dugd oldalamba hüvelykedet,
keményen, ahogy egykor a puskacsövet
bordáimba dugod. Kétkedéseid golyók
oldalamban. De ahányszor megtörök,
a legerősebb vagyok, amikor elgyöngülök,
mint olyannyian – meggyőzlek akkor.
Mert nem a tüskekorona vagy a lándzsahegy,
hanem hitetlen tekinteted öl meg.
De feltámadok. Mert a kétség előtt
és után MÁR VAGYOK.
Kabdebó Tamás további írásai


A Kortárs folyóirat irodalmi versenyt hirdet középiskolások számára. A 3 fordulós tanulmányi versenyre 3-4 fős csapatok jelentkezhetnek. Az I. forduló nevezői, illetve a II. fordulóba továbbjutott csapatok elektronikusan küldhetik be elkészített pályaműveiket. A döntőbe jutó csapatok 2015 szeptemberében a Petőfi Irodalmi Múzeumban megrendezendő vetélkedőn mérik majd össze tudásukat, értékes nyereményekért. A győztes csapat minden tagja egy-egy tablet boldog tulajdonosa lesz, és más értékes ajándékokat is kapnak a helyezettek.
A József Attila Kör és a KULTer.hu szervezésében idén április 10-11-én negyedik alkalommal került megrendezésre a KULTOK programsorozat Debrecenben. A tavaszi konferencia számos aspektusból kívánta feltárni az irodalomtudomány és egyéb diszciplínák lehetséges kapcsolódási és ütközési felületeit.
Az idei Tavaszi Fesztivál utolsó opera produkciója a neves nápolyi színház, a Teatro di San Carlo vendégelőadása volt a Művészetek Palotájában, melynek keretében az Erkel Színház márciusi előadásai után ismét egy Luisa Miller-produkciót hallhattunk, igaz ezúttal koncertszerűen.
2015. május